Vypnuta podpora JavaScriptu! Ve Vašem internetovém prohlížeči je vypnuta podpora JavaScriptu. Některé části tohoto webu potřebují pro svou funkci povolený (zapnutý) JavaScript a bez něj nebudou korektně fungovat.
 AquaSat > Dotazy > Dotaz číslo 4 
Hlavní strana
Akvárium
Technika
Rostliny
Ryby
Fotogalerie
 > Akvárium
 > Historie
 > Rostliny
 > Ryby
 > Staré akvárium
Videa
Deník
Postřehy
 > Akvárium
 > Hnojení
 > Rostliny
 > Rozmnožování
 > Ryby
 > Řasy
Kniha návštěv
 > Dotazy a odpovědi
Odkazy
 > Kontakt

Hledat na stránce
Vlastní vyhledávání

domény - webhosting - serverhosting

Festival FantazieDnes je


Otázky a odpovědi - dotaz

Na tento dotaz je možno reagovat prostřednictvím formuláře umístěného pod všemy předchozími reakcemi (tedy úplně dole).
 
Autor: Aleš skřeček Datum a čas: 02:01  29.9.2010 Hodnocení: (+18)      + 37    - 19
Předmět: Po zasazení mi po 2 dnech změknou listy zesklovatí a zůstane jen stonek (opakovaně)
Text dotazu: Potřeboval bych prosím poradit. Mám nové akvárko od vánoc 2008, mám v něm několik rostlin, šípatku, hydropholiu, anubias, a kryptokorynu kadeřavou – Cryptocoryne crispatula var. balansae, které se mi vůbec nedaří. Po zasazení mi po 2 dnech změknou listy zesklovatí a zůstane jen stonek. Asi po 3 týdnech vyraší nový list, ale asi po dvou dnech se stane to samé. Nevíte čím to může být, hnojit?

Převzato z návštěvní knihy ze dne 23.3.2009

Seřadit podle: Datumu    Hodnocení 
Čas
Datum
Autor Odpověď +
-
02:02
29.9.2010
AquaSat Zdravím, vámi popsaný problém s „odlistěním“ a následným „zalistněním“ jsem ve svém akváriu také zpozoroval (ale pouze jednou) u Cryptocoryne cordata. Neřekl bych, že by to byl nedostatek živin, jako spíš nevhodnými parametry vody. Takže bych radil otestovat akvarijní vodu na obsah dusičnanů, dusitanů, fosforu a obdobných látek. Ve větším množství nejen že vadí rybičkám, ale také rostlinám které je ve velké koncentraci špatně zpracovávaní a spíše jim (tyto jinak dobrá hnojiva) škodí. U nově založených nádrží totiž nějakou dobu trvá, než se ve filtru a dně zabydlí ty správné bakterie na odbourávání (přeměnu na varianty vhodné pro rostliny) detritu produkovaného rybkami, a proto se akvarijní voda velmi rychle „zkazí“. Velké množství ryb tomuto také neprospívá. (24)
 + 38
 - 14

Vaše reakce

Jméno nebo přezdívka (3 až 30 znaků)
Vaše reakce (max. 1000 znaků)
Opište kontrolní kód (ochrana proti botům) Opište tento text do políčka níže
Pokud se vám nepovede napoprvé opsat kód správně, zkuste to znovu. Pokud je kód nečitelný aktualizujte tuto stránku (F5).
Je to v dnešní době bohužel nutné k odfiltrování reklamních botů. Ti by jinak časem tyto stránky zahltily reklamou (většinou na velmi nebezpečné stránky). Děkuji za pochopení.Copyright: 2003-2012   Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv kopírování těchto stránek nebo jejich částí je bez písemného souhlasu autora zakázáno!
Design & Engine & contents by Ondřej Satora (AquaSat)
Optimalizováno pro Firefox a rozlišení 1024x768 a vyšší   Stránky byly testovány v Microsoft Internet Explorer 8, Firefox 10 a Opera 11.
Zásady ochrany osobních údajů

Stránka byla vygenerována 16.07.2024 v 18:13:51 za 0,007 (0,002) sekund.

  RSS