Vypnuta podpora JavaScriptu! Ve Vašem internetovém prohlížeči je vypnuta podpora JavaScriptu. Některé části tohoto webu potřebují pro svou funkci povolený (zapnutý) JavaScript a bez něj nebudou korektně fungovat.
 AquaSat > Akvárium 
Hlavní strana
Akvárium
Technika
Rostliny
Ryby
Fotogalerie
 > Akvárium
 > Historie
 > Rostliny
 > Ryby
 > Staré akvárium
Videa
Deník
Postřehy
 > Akvárium
 > Hnojení
 > Rostliny
 > Rozmnožování
 > Ryby
 > Řasy
Kniha návštěv
 > Dotazy a odpovědi
Odkazy
 > Kontakt

Hledat na stránce
Vlastní vyhledávání

domény - webhosting - serverhosting

Festival FantazieDnes je


Informace o nádrži

Zde je několik málo informací o mém akváriu a komentáře ke jednotlivým bodům, ať už rozměry akvária, elektronika, chemie, ...
A pokud chcete vědět víc - co jsem za kolik nakoupil a ... klikněte zde!

 
Nádrž

Nádrž Nádrž je ze skla tloušťky 8mm o rozměrech 100x50x50 cm a celkovém objemu 250L (se substrátem a po odečtení výšky hladiny vody je objem cca 190L). Nádrž je to (alespoň podle mne) docela velká - prostorná pro ryby i rostliny, taky proto, že je o něco hlubší než sériově vyráběné nádrže, které jsou při délce 100 cm široké 30-40 cm. Tato větší šířka má hned dvě výhody: rostliny mají více místa pro své rozrůstání a i rybičkám se líbí širší dno...
Nádrž jsem musel zařídit zcela znovu, pouze s tím rozdílem, že jsem už nemusel kupovat topítko a tolik rostlin. Odebral jsem je totiž ze starého 63L akvária, které jsem takřka souběžně s výstavbou nového akvária zrušil.
Jinak akvárium bylo založeno 10.7.2003 a od tohoto data bude, doufám, prosperovat stejně dobře, jako to staré...
Umístění akvária: na druhé straně pokoje - daleko od okna.
Fotky akvária chronologicky řazené fotky akvária
Chcete-li vidět, jak vypadalo mé malé 63L akvárium, tak máte možnost ZDE.

Osvětlení
OsvětleníOsvětlení - vlastní výroby - je zhotoveno z překližky o síle 5 mm a rozměrech 100,5x50,5x12 cm a je osazeno třemi 36W zářivkami Philips (2x 'TL'D 840 a 1x 'TL'D 830). Kryt (pouzdro na zářivky) je natřen zvenku černou barvou, vnitřek je za účelem menší absorpce světla natřen na bílo a v zadní části se zářivkami je ještě reflektor z leštěného plechu. Součástí osvětlení je i rozvodná skříňka s tlumivkami a vypínači pro každou zářivku zvlášť. Ptáte se, proč nejsou tyto věci (tlumivky, vypínače,...) součástí krytu? Odpověď je takováto: tlumivka sama o sobě je dost těžká a jelikož jsou tři, dohromady něco váží a kryt je přece jen z obyčejné překližky, která zase tak velkou nosnost nemá a mohla by se zlomit nebo při nejlepším pořádně prohýbat...
Režim osvětlení: 6:45 - 19:45 = 13 hod, dvě 36 W zářivky - 'TL'D 840...
Mimochodem takto vlastnoručně vyrobené osvětlení má i jednu (ne-li více) výhod(u): je podstatně levnější, než kupovat si za několik tisíc osvětlovací soustavy, které mají ještě k tomu nedostatečný počet zářivek (2 zářivky na 250L akvárium se mi zdá poněkud málo...). Takto vyrobené osvětlení mě přišlo na cca 1000,- Kč (do ceny není zahrnuta překližka, protože ta byla ze "starých zásob") - v obchodě bych za něj dal minimálně 3000,- Kč. A ještě jeden důvod proč jsem sáhl po této variantě: na akvária o délce 100 cm se vyrábějí osvětlení pouze do šířky 40 cm a to mé má 50 cm... Mimochodem, velkou část práce na osvětlení vykonal můj děda, takže velice ti za to děkuji dědo!!!
Chcete-li vidět, jak vypadalo osvětlení na mém malém 63L akváriu, tak máte možnost pro změnu  ZDE.
Elektronika
Z elektronických přístrojů, které se dnes dají koupit, vlastním akorát ty nejzákladnější. Mimo osvětlení je to tedy Filtr - hlava = odstředivé čerpadlo POWERHEAD 301 a polyuretanová kostka (i když na té není nic elektronického, že :-) . Topítko Electronic Aquarium Heater (150 wattové pro akvária 150L) od firmy TRONIC. A nakonec poslední elektronickou věcí jsou mechanické spínací hodiny (denní), které řídí den a noc v akváriu.
Chemie

Sbírka chemických preparátů, zejména různých testů na kvalitu vody v akváriu, se mi v poslední době poněkud hodně rozrostla a v současné době (6.6.2003) vlastním testy na Ph (Akvin), Uhličitanovou tvrdost - UT (Karbon) a Železo - Fe (Ferin) od Rataje, dále testy na Celkovou tvrdost vody (Calcium Magnesium test) - GH a test na Dusičnany (Nitrat (NO3)) od AQUARu a nakonec permanentní CO2 test (Permanent CO2 test) od firmy JBL. Tím ale moje "sbírka" nekončí... patří do ní totiž i jiné přípravky. Tablety na likvidaci vláknitých řas (AGLO-stop depot) od zMf, hnojící kuličky (Die 7 Kugeln / The 7 Balls) od JBL a přípravek pro úpravu čerstvé vody (AKVAREGULÁTOR). Toť seznam preparátů celý...
Pozn.: Přípravky označené červenou barvou již nemám a nebo mám, ale nepoužívám je. Ostatní používám.

Dekorace
Kořen z MangrovéZ širokého sortimentu dekorací vlastním velký kořen z Mangrové (Mangrové má tu výhodu, že ve vodě neplave a nepotřebuje několikahodinové vyvařování ve slané vodě aby tak učinil; je ale bohužel trošku dražší...), jeden větší kámen, 4 kameny z břidlice které rozdělují akvárium na přední část s menší vrstvou substrátu a na zadní část s vrstvou větší a pokud se to dá říci, tak i substrát (všebarevný): 28kg, jemný bílí štěrk: 8L a 8L hnědého štěrku zrnitosti 3mm.
Parametry vody
Parametry vody v mém akváriu jsou následující: teplota: 24°C (přes léto: 26 - 28°C), Ph: 6,7, Celková tvrdost (GH): 12, Uhličitanová tvrdost (UT): 7,5, železo (Fe): 1,0 mg/l, dusičnany (NO3): 30 mg/l oxid uhličitý (CO2): 4-8 KH (většinou nadbytek - při aplikaci CO2 z kvasnic).
Ostatní
Krmení: Rybičky krmím vločkovým krmivem LON MIX 1x denně a jednou za čas mražené nitěnky.
 
Pokud máte nějaké komentáře či připomínky k těmto Informacím o akváriu, tak se můžete vyjádřit níže.


Komentáře k tématu
 
Jméno:    
Předmět: povolený počet znaků: 3-80
Text komentáře:
povolený počet znaků: 3-600
Přepište z obrázku následující text: (rozlišují se malá a velká písmena!)
Opište tento text do políčka nížeDoposud nebyl vložen žádný komentář.


Copyright: 2003-2012   Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv kopírování těchto stránek nebo jejich částí je bez písemného souhlasu autora zakázáno!
Design & Engine & contents by Ondřej Satora (AquaSat)
Optimalizováno pro Firefox a rozlišení 1024x768 a vyšší   Stránky byly testovány v Microsoft Internet Explorer 8, Firefox 10 a Opera 11.
Zásady ochrany osobních údajů

Stránka byla vygenerována 13.06.2024 v 13:17:58 za 0,006 (0,002) sekund.

  RSS